אחסון דירה

 
אחסון תכולה של דירה יכול להתבצע באמצעות פתרון מוסדר שמסופק על ידי מגוון רחב של חברות לוגיסטיקה. חברות לוגיסטיקה ואחסון מפוזרות בכל רחבי הארץ ויש להן מחסנים ייעודיים עבור אחסון תכולה של דירה. בניגוד לתכולה מסחרית או לתכולה קמעונאית למשל, המחסנים המשמשים לטובת אחסון דירה הם בדרך כלל קטנים יותר. מצד שני, אותם מחסנים ייעודיים מתוחזקים ברמה גבוהה – לרבות אבטחה, הדברה, ניקיון ועוד.

שירותי אחסון דירה מיועדים לטווח קצר, בינוני וארוך. בטווח קצר אפשר להשתמש בשירות הזה לפני מעבר דירה וכאשר נמצאים בין דירות, כמו למשל במהלך המתנה לאישור אכלוס של דירה חדשה מקבלן. בטווח הבינוני, הדגש הוא על שימוש בשירותי אחסון במהלך רילוקיישן לחו"ל או כאשר מתכננים טיול של מספר חודשים ברחבי העולם. בטווח הארוך, המטרה של שירותי האחסון היא לחסוך מקום בדירה הקיימת.

 

היתרונות של אחסון דירה

 
פתרונות אחסון דירה מוכיחים את עצמם כי הם מותאמים לצרכים של קהל היעד. אם נכנסים לעובי הקורה, רואים למשל עוד כמה יתרונות מאוד בולטים של השירות הזה:

  • התאמת משך האחסון לצרכים של הלקוחות – אפשר לקבוע מראש לאיזו תקופה משתמשים בשירותי האחסון וניתן גם לשנות אותה בהמשך. זה אומר שהדגש בפתרונות אחסון דירה הוא על גמישות, כדי להגיע למצב שבו קהל היעד מקבל תמורה מלאה להשקעה שלו.
  • שמירה על הציוד – אחסון דירה לא כולל כאמור רק את הקצאת המחסנים. בניגוד למחסן של בניין או למחסן רגיל, כאן מדובר על שירות שמגלם בתוכו כבר את עלויות האחזקה השונות. באמצעות אחזקה מקיפה של המחסן, אפשר למנוע בלאי ושחיקה של הציוד ולחסוך הוצאות עבור קהל היעד והלקוחות.
  • התאמה לכל סוגי הפריטים – אחסון דירה יכול להתאים עבור רהיטים, מכשירי חשמל, ארגזים עם בגדים ולמעשה כל סוג אחר של ציוד. בגלל שמדובר על פתרון שמתאים לכל סוגי הפריטים, אפשר לנצל אותו בטווח הקצר, הבינוני והארוך וגם להסתייע באופן שבו הוא חוסך זמן והוצאות.

 
אחסון דירה
 

למה משתלם להשתמש בפתרונות אחסון?

 
העלות של אחסון דירה נקבעת לפי מספר הפריטים, גודל המחסן ומשך האחסנה. ככל שהאחסון הוא לתקופה ארוכה יותר, כך המחיר ליום יירד אך ההוצאה המצטברת תעלה. בכל מקרה, פתרונות אחסון מן הסוג הזה משתלמים גם בהשוואה לאלטרנטיבות. לכן פתרונות אחסון דירה מתאימים לקהל יעד מגוון ומוכיחים את עצמם לא רק בישראל אלא גם בשאר העולם.

לשם השוואה, השימוש במחסן פרטי של הבניין אמנם לא עולה כסף – אך הוא מוגבל בזמן ורלוונטי רק לתקופה שבה עדיין גרים בנכס. לעומת זאת, אפשר להעביר חלק מהתכולה של הדירה לבית של ההורים או לבני משפחה אחרים, אך כאן המגבלה תבוא לידי ביטוי במקום הפנוי. אז אם רוצים לפתור את כל הבעיות הללו, רצוי להשתמש בפתרונות אחסון ייעודיים.

 

איך בוחרים בשירות המתאים?

 
החדשות הטובות הן שכיום ניתן לבחור שירות של אחסון דירה בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב. הסיבה לכך שכיום זול יותר מאשר בעבר לשכור מחסנים עבור תכולה של דירה, היא שיש המון תחרות בין החברות שעוסקות בתחום.

בגלל התחרות הזו, קיימת מגמה של ירידת מחירים וגמישות רבה כלפי הלקוחות. אז בפועל, שירותי האחסון משתלמים ויכולים לחסוך המון טרחה.