מנוף הובלה

 
מנוף אחד יכול לעשות הבדל גדול וכל הובלה תראה פתאום הרבה יותר קלה. מדוע שירותי מנוף הפכו להיות כל כך חשובים בימינו? מי בכלל מפעיל את המנוף הזה וכמה זה עולה? אחרי שתקראו את המאמר הבא, תבינו מדוע גם אצלכם המנוף יהיה הכרחי.
 

מה זה בכלל מנוף הובלה?

 
 
מנוף הובלה הוא אחד המנופים הכי שימושיים שיש. מנוף זה אינו דומה למנוף עגורן או למנופים שיש בנמלים אלא מורכב ממסילה ארוכה מאוד שעליה יש במה. צורת המנוף הזו למעשה מאפשרת את ההעמסה הכי פשוטה שיש כאשר גם ההרמה שלו מתבצעת ללא כל תנודות ובצורה מהירה ובטוחה. הוא שימושי מאוד גם לגבהים יחסית נמוכים כמו חמישה עד עשרה מטרים וגם לקומות גבוהות מאוד, אפילו עד 45 מטרים ומעלה. כמובן שהמנוף חייב להיות מופעל על ידי מנופאי מוסמך ומנוסה כאשר לרוב הוא יהיה קבלן שעובד עם חברת ההובלות ולא עובד מטעמה, אם כי זה יכול להשתנות.
 
 
 
מנוף הובלה
 
 
 
 

כיצד משתמשים במנוף זה?

 
כדי לתכנן הובלת מנוף מוצלחת, יש צורך להבין תחילה את תנאי השטח. בסופו של דבר אי אפשר להשתמש במנוף בכל מצב אך זה קורה רק לעתים נדירות מאוד. שימוש במנוף הרמה מתבצע למעשה כמו במת הרמה גדולה מאוד כאשר עליה יש להעמיס את הדברים. הבמה נמצאת בגובה של המשאית שעליה מונח המנוף, כאשר עליה יש להעמיס את כל החפצים והרהיטים. יש לקבע אותם בזהירות ולוודא שהם לא זזים בכלל כיוון שבגובה כל תנודה יכולה להיות מסוכנת. אחרי שמוודאים את הקיבוע יש להרים אותם אל הגובה וכאשר הבמה מגיע לקומה המיועדת, יש לפרוק אותה.
 

מי יכול להפעיל את המנוף?

 
ההפעלה יכולה להתבצע רק על ידי מנופאי מוסמך. אנשים רבים חוששים מהנקודה הזו בהובלות עם מנוף הובלה כי למרות שהוא נחשב למנוף יחסית קטן, בסופו של דבר ההפעלה שלו לא כל כך פשוטה. כל טעות בהפעלה שלו, כל תזוזה מהירה מידי או אי שיווי משקל שלו יכול להוביל לנזק. אך בכל זאת אפשר למגר את הסיכוי לאפס אם בוחרים בחברת הובלות מקצועית שעובדת עם מנופאים מוסמכים.
 

למה השימוש במנוף חשוב?

 
לדבר יש חשיבות רבה כיוון שהובלה כזו תהיה יותר מהירה ובטוחה אך עוד לפני שנרחיב על שני הפרמטרים האלו, חשוב לזכור שהשימוש לעתים הכרחי. אי אפשר להוביל רהיטים גדולים, בטח כאלו שאי אפשר לפרק, אל קומות גבוהות בלי שימוש במנוף. השימוש בו מאפשר הרמה של רהיטים אפילו בשלמותם כאשר כך חוסכים זמן רב במהלך ההובלה. כמו כן, ההובלה תהיה הרבה יותר בטוחה כי בסופו של דבר יש הרבה פחות סיכוי שיקרה משהו לציוד שנמצא במנוף מאשר הרמה ידנית שלו עד לקומה גבוהה עם אפשרות למעידה של הסבלים או לחבטה של הרהיטים במעקות או בקירות.
 

מחיר יותר משתלם

 
יכול להיות שנדמה לכם שמנוף הובלה מייקר לכם את ההובלה אך זה ממש לא כך. כל חברת הובלות תוסיף למחיר עוד סכום נאה על כל קומה שהסבלים יצטרכו לעלות. בדרך כלל המחיר מקומה רביעית כבר יהיה הרבה יותר גבוה כי בסופו של דבר מדובר במאמץ פיזי שיכול להיות מסוכן מאוד לסבלים. לכן מנוף הובלה גם הופך אותה ליותר משתלמת ולא רק בגלל שהיא יותר בטוחה ויותר מהירה.